Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1745100R000B9L
Y1745100R000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1745100R000B9L
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.1% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y1745100R000B9L.pdf
Availability of Y1745100R000B9L
QUANTITY
Y1745100R000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1745100R000B9L
Internal Part NumberEIS-Y1745100R000B9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMR1DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1745100R000B9L
Y1745100R000B9L Details Description
Related parts for Y1745100R000B9L
FIXED IND 27UH 8.9A 22 MOHM TH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 560V 21A TO-263 datasheet.pdf
GDT 300V 10KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
IC PCI SW 24LANE 3PORT 324-FCBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
PRESSURE SCREW KIT M25 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
5 VDC BRUSHLESS FAN datasheet.pdf