Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1745150R000F9L
Y1745150R000F9L picture photo
Mfg. Part Number
Y1745150R000F9L
Brief Description
RES SMD 150 OHM 1% 1/4W J LEAD
Datasheet Download
Y1745150R000F9L.pdf
Availability of Y1745150R000F9L
QUANTITY
Y1745150R000F9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1745150R000F9L
Internal Part NumberEIS-Y1745150R000F9L
SeriesSMR1DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)150
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1745150R000F9L
Y1745150R000F9L Details Description
Related parts for Y1745150R000F9L
CAP CER 18PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 16SSOP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 200MA SOD523 datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 16V 20% 1206 datasheet.pdf
CH20M BUS 4.50/05 AU/250 datasheet.pdf
RES 10 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf