Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174573R2000T9L
Y174573R2000T9L picture photo
Mfg. Part Number
Y174573R2000T9L
Brief Description
RES SMD 73.2 OHM 1/4W 2512
Datasheet Download
Y174573R2000T9L.pdf
Availability of Y174573R2000T9L
QUANTITY
Y174573R2000T9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174573R2000T9L
Internal Part NumberEIS-Y174573R2000T9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)73.2
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case2512 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Height0.110" (2.79mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174573R2000T9L
Y174573R2000T9L Details Description
Related parts for Y174573R2000T9L
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
RES 22.1 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 29.1K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 412 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.1% 0.6W 2512 datasheet.pdf
HD EJECT SMT datasheet.pdf
FILTER LC EMI SMD datasheet.pdf
NUT BONDING GROUND KIT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 1.5KV AXIAL datasheet.pdf