Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174610R0000A9L
Y174610R0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y174610R0000A9L
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.05% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y174610R0000A9L.pdf
Availability of Y174610R0000A9L
QUANTITY
Y174610R0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174610R0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y174610R0000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMR3DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174610R0000A9L
Y174610R0000A9L Details Description
Related parts for Y174610R0000A9L
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
INLET IEC-320 C18 SNAP 4.8MM TRM datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ HCMOS TTL PIN datasheet.pdf
FIXED IND 47MH 36MA 94.2 OHM TH datasheet.pdf
IC FPGA 256K FLASH 256FPBGA datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 400MA 510 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 120POS 0.5MM SMD datasheet.pdf
POT 200K OHM 1/20W CARBON LINEAR datasheet.pdf