Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y174610R0000A9L
Y174610R0000A9L picture photo
Mfg. Part Number
Y174610R0000A9L
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.05% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y174610R0000A9L.pdf
Availability of Y174610R0000A9L
QUANTITY
Y174610R0000A9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y174610R0000A9L
Internal Part NumberEIS-Y174610R0000A9L
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesSMR3DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y174610R0000A9L
Y174610R0000A9L Details Description
Related parts for Y174610R0000A9L
HOLDER BATT 2-AAA CELLS PC MOUNT datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SC70-5 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 5A PPAK SO-8 datasheet.pdf
MINI CT MT REC ASSY 20P BLUR datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS 1MM SMD GOLD datasheet.pdf
END COVER datasheet.pdf
CONN RECEPT LVDS GVIF ANGLE DIP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 20A datasheet.pdf
SPIFLASH 128M-BIT 4KB UNIFORM SE datasheet.pdf
IC MCU FLASH datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf