Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y1746200R000T0L
Y1746200R000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y1746200R000T0L
Brief Description
RES SMD 200OHM 0.01% 0.6W J LEAD
Datasheet Download
Y1746200R000T0L.pdf
Availability of Y1746200R000T0L
QUANTITY
Y1746200R000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y1746200R000T0L
Internal Part NumberEIS-Y1746200R000T0L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
SeriesSMR3DZ
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / Case3017 J-Lead
Supplier Device PackageSMD, Stand Off
Size / Dimension0.287" L x 0.170" W (7.29mm x 4.32mm)
Height0.122" (3.09mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y1746200R000T0L
Y1746200R000T0L Details Description
Related parts for Y1746200R000T0L
RES 1K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC CPLD 440MC 5.4NS 100TQFP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 120MA SOT-223 datasheet.pdf
TST P REC 180L BI-MT BLK GPBR datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC UART FIFO 16B 28PLCC datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 5POS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 5% 20V AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 178MA 12.5 OHM datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf