Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y402730K0000B9W
Y402730K0000B9W picture photo
Mfg. Part Number
Y402730K0000B9W
Brief Description
RES SMD 30K OHM 0.1% 3/4W 2512
Datasheet Download
Y402730K0000B9W.pdf
Availability of Y402730K0000B9W
QUANTITY
Y402730K0000B9W Order Process
Ship out your order
Specifications of Y402730K0000B9W
Internal Part NumberEIS-Y402730K0000B9W
SeriesFRSM
PackagingTray - Waffle
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / Case2512 (6432 Metric)
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.249" L x 0.127" W (6.32mm x 3.23mm)
Height0.025" (0.64mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y402730K0000B9W
Y402730K0000B9W Details Description
Related parts for Y402730K0000B9W
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 180 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
RES SMD 3.65 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CABLE UNIVERSAL G-SERVO 2M datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 12A SC-70 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS PIN datasheet.pdf
HOOK-UP 18AWG GRN/YEL 5000' datasheet.pdf
CABLE 7COND 12AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
30W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf