Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y507710K0000T0L
Y507710K0000T0L picture photo
Mfg. Part Number
Y507710K0000T0L
Brief Description
RES 10K OHM 0.6W 0.01% RADIAL
Datasheet Download
Y507710K0000T0L.pdf
Availability of Y507710K0000T0L
QUANTITY
Y507710K0000T0L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y507710K0000T0L
Internal Part NumberEIS-Y507710K0000T0L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)10k
Tolerance±0.01%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±0.2ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y507710K0000T0L
Y507710K0000T0L Details Description
Related parts for Y507710K0000T0L
JUMPER-H1503TR/A3048Y/H1501TR10" datasheet.pdf
RES SMD 78.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
IC SYNC FIFO 2048X9 15NS 64QFP datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 1.8W MONO 10LLP datasheet.pdf
RESONATOR CER 5.00MHZ SMD datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 25V 3A datasheet.pdf
CAP CER 82PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf