Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precision Group) Y57874K99000B9L
Y57874K99000B9L picture photo
Mfg. Part Number
Y57874K99000B9L
Brief Description
RES 4.99K OHM 0.6W 0.1% RADIAL
Datasheet Download
Y57874K99000B9L.pdf
Availability of Y57874K99000B9L
QUANTITY
Y57874K99000B9L Order Process
Ship out your order
Specifications of Y57874K99000B9L
Internal Part NumberEIS-Y57874K99000B9L
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.99k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.6W
CompositionMetal Foil
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient±1ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / CaseRadial
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Height0.430" (10.92mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y57874K99000B9L
Y57874K99000B9L Details Description
Related parts for Y57874K99000B9L
IC MCU 8BIT 3.5KB OTP 8DIP datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED LOOM .5"X100' datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR 1000PSIS M10 5V datasheet.pdf
CAP CER 3PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC INC KEY 200W 200V datasheet.pdf
ROUND SPACER 0.147" NYLON 5/8" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 5POS SKT datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 14POS 1.00MM R/A datasheet.pdf