Omron Automation & Safety Y92E-GSB18N
Y92E-GSB18N picture photo
Mfg. Part Number
Y92E-GSB18N
Manufacturer
Product Category
Accessories
Brief Description
BLOCK SPRING MOUNT FOR M18 PROX
Datasheet Download
Y92E-GSB18N.pdf
Availability of Y92E-GSB18N
QUANTITY
Y92E-GSB18N Order Process
Ship out your order
Specifications of Y92E-GSB18N
Internal Part NumberEIS-Y92E-GSB18N
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Sensors, Transducers
FamilyAccessories
Series-
Accessory TypeBlock - Spring Mount
For Use With/Related ProductsY92E Series
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Y92E-GSB18N
Related LinksY92E-, Y92E-GSB18N Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
Y92E-GSB18N Details Description
Related parts for Y92E-GSB18N
TERM BLOCK PLUG 13POS 3.5MM datasheet.pdf
RES SMD 16K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R 1812 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG GRAY SHLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN ADAPT JACK-JACK BNC 50 OHM datasheet.pdf
LED ARRAY XLAMP CXA1820 WHITE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
CONN BARRIER STRIP 4CIRC .437 datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf