Yageo YC122-JR-07180RL
YC122-JR-07180RL picture photo
Mfg. Part Number
YC122-JR-07180RL
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 180 OHM 0404
Datasheet Download
YC122-JR-07180RL.pdf
Availability of YC122-JR-07180RL
QUANTITY
YC122-JR-07180RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC122-JR-07180RL
Internal Part NumberEIS-YC122-JR-07180RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)180
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height0.016" (0.40mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC122-JR-07180RL
Related LinksYC122-JR, YC122-JR-07180RL Datasheet, Yageo Distributor
YC122-JR-07180RL Details Description
Related parts for YC122-JR-07180RL
HEATSINK HORZ .520"H BLACK TO-3 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT R-R MICROPWR 28DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.65KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 0.025 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SON datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M4 NYLON 53MM datasheet.pdf