Yageo YC124-JR-073R3L
YC124-JR-073R3L picture photo
Mfg. Part Number
YC124-JR-073R3L
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 3.3 OHM 0804
Datasheet Download
YC124-JR-073R3L.pdf
Availability of YC124-JR-073R3L
QUANTITY
YC124-JR-073R3L Order Process
Ship out your order
Specifications of YC124-JR-073R3L
Internal Part NumberEIS-YC124-JR-073R3L
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±250ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height0.022" (0.55mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC124-JR-073R3L
Related LinksYC124-J, YC124-JR-073R3L Datasheet, Yageo Distributor
YC124-JR-073R3L Details Description
Related parts for YC124-JR-073R3L
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 10POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC SW M0-5 2CH 10A ANLG PWRSSO12 datasheet.pdf
RES 681 OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK NYLON 1 1/4" datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 48MM datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 1W DO216 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
CAP FILM 0.15 UF 10% 480VAC AXIA datasheet.pdf