Yageo YC324-JK-0710RL
YC324-JK-0710RL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-0710RL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 10 OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-0710RL.pdf
Availability of YC324-JK-0710RL
QUANTITY
YC324-JK-0710RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-0710RL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-0710RL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC324
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-0710RL
Related LinksYC324-J, YC324-JK-0710RL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-0710RL Details Description
Related parts for YC324-JK-0710RL
RES SMD 86.6K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 15 OHM @ 25C datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 5V/ADJ 0.1A 8DIP datasheet.pdf
RES 274 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V HCSL 25PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
F39-TC5N01 datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
BLOW-MOLDED PARTS datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf