Yageo YC324-JK-07150RL
YC324-JK-07150RL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-07150RL
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 150 OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-07150RL.pdf
Availability of YC324-JK-07150RL
QUANTITY
YC324-JK-07150RL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-07150RL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-07150RL
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)150
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-07150RL
Related LinksYC324-JK, YC324-JK-07150RL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-07150RL Details Description
Related parts for YC324-JK-07150RL
IC OPAMP DIFF 500KHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 43POS SNGL TIN datasheet.pdf
PHOTODARLINGTON SILICON T-1 datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 8.2K OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 121K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 41MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES 1.8 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf