Yageo YC324-JK-07270KL
YC324-JK-07270KL picture photo
Mfg. Part Number
YC324-JK-07270KL
Manufacturer
Product Category
Resistor Networks, Arrays
Brief Description
RES ARRAY 4 RES 270K OHM 2012
Datasheet Download
YC324-JK-07270KL.pdf
Availability of YC324-JK-07270KL
QUANTITY
YC324-JK-07270KL Order Process
Ship out your order
Specifications of YC324-JK-07270KL
Internal Part NumberEIS-YC324-JK-07270KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesChip Resistor
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyResistor Networks, Arrays
SeriesYC324
PackagingTape & Reel (TR)
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)270k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Number of Pins8
Power Per Element125mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
ApplicationsDDRAM, SDRAM
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2012, Convex, Long Side Terminals
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YC324-JK-07270KL
Related LinksYC324-JK, YC324-JK-07270KL Datasheet, Yageo Distributor
YC324-JK-07270KL Details Description
Related parts for YC324-JK-07270KL
CONN RECEPT CHAMP 50POS VERT datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 220PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 166MHZ 100TQFP datasheet.pdf
IC GATE CONFIG MULTI-FUNC 8XSON datasheet.pdf
RES 909 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf