FFF YK22125030J0G
YK22125030J0G picture photo
Mfg. Part Number
YK22125030J0G
Manufacturer
Product Category
Terminal Blocks - Barrier Blocks
Brief Description
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.250" (6.35mm)
Datasheet Download
YK22125030J0G.pdf
Availability of YK22125030J0G
QUANTITY
YK22125030J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YK22125030J0G
Internal Part NumberEIS-YK22125030J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package32
Category Connectors, Interconnects
FamilyTerminal Blocks - Barrier Blocks
SeriesYK221
PackagingBulk
Terminal Block TypeBarrier Block
Number of Circuits25
Number of Wire Entries25
Pitch0.250" (6.35mm)
Number of Rows1
Current Rating10A
Voltage Rating250V
Wire Gauge18-22 AWG
Top TerminationScrews with Captive Plate
Bottom TerminationPC Pin
Barrier Type3 Wall (Tri)
Features-
ColorBlack
Terminal Screw MaterialSteel
Terminal Screw FinishZinc
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Material - InsulationThermoplastic
Material Flammability RatingUL94 V-0
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YK22125030J0G
Related LinksYK2212, YK22125030J0G Datasheet, FFF Distributor
YK22125030J0G Details Description
Related parts for YK22125030J0G
TRANS PREBIAS PNP 200MW SMT3 datasheet.pdf
RES SMD 84.5KOHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SENSOR PROX 1.6MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
XLAMP CXA LED WHITE datasheet.pdf
FIXED IND 1.4NH 1A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 2W 2010 WIDE datasheet.pdf