FFF YL16215000J0G
YL16215000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YL16215000J0G
Brief Description
500 TB RIS CLA 2-ROWS-R
Datasheet Download
YL16215000J0G.pdf
Availability of YL16215000J0G
QUANTITY
YL16215000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YL16215000J0G
Internal Part NumberEIS-YL16215000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package30
Number of Levels2
Positions Per Level8
Pitch0.197" (5.00mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current20A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Screw ThreadM2.5
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YL16215000J0G
Related LinksYL1621, YL16215000J0G Datasheet, FFF Distributor
YL16215000J0G Details Description
Related parts for YL16215000J0G
JUMPER-H1505TR/A3048Y/H1505TR 5" datasheet.pdf
TRANS PNP DARL 100V 10A TO-3P datasheet.pdf
FAN AXIAL 20X8MM BALL 5VDC WIRE datasheet.pdf
TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC DO201 datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CARD MARKER A-Z datasheet.pdf
1 INCH HST RED LG 100 FT SPOOL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 21POS CABLE PIN datasheet.pdf