Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) YPCL0150T
YPCL0150T picture photo
Mfg. Part Number
YPCL0150T
Brief Description
THERMISTOR PTC OCP 150 OHM 25C
Datasheet Download
YPCL0150T.pdf
Availability of YPCL0150T
QUANTITY
YPCL0150T Order Process
Ship out your order
Specifications of YPCL0150T
Internal Part NumberEIS-YPCL0150T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPTC Thermistors
SeriesYP
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Max265V
Current - Max200mA
Current - Hold (Ih) (Max)30mA
Current - Trip (It)60mA
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YPCL0150T
Related LinksYPCL, YPCL0150T Datasheet, Amphenol Advanced Sensors (formerly GE Sensing) Distributor
YPCL0150T Details Description
Related parts for YPCL0150T
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
RES SMD 1.62K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 7.32K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 22AWG SLATE 100' datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 CSH datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 178 TYP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO220AA datasheet.pdf
CRYSTAL 52.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 25V X7R 0805 datasheet.pdf