FFF YQ14615000J0G
YQ14615000J0G picture photo
Mfg. Part Number
YQ14615000J0G
Brief Description
381 TB WIR PRO 2-ROWS-R
Datasheet Download
YQ14615000J0G.pdf
Availability of YQ14615000J0G
QUANTITY
YQ14615000J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YQ14615000J0G
Internal Part NumberEIS-YQ14615000J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package140
Number of Levels2
Positions Per Level7
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
ColorGreen
Operating Temperature-40°C ~ 115°C
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YQ14615000J0G
Related LinksYQ1461, YQ14615000J0G Datasheet, FFF Distributor
YQ14615000J0G Details Description
Related parts for YQ14615000J0G
RES 15K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 25POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.27 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
IC OSC VCXO 170MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 625MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN RCPT 15POS PNL MNT SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP FILM 220NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf