FFF YQ166150A0J0G
YQ166150A0J0G picture photo
Mfg. Part Number
YQ166150A0J0G
Brief Description
381 TB WIR PRO 2-ROWS-R
Datasheet Download
YQ166150A0J0G.pdf
Availability of YQ166150A0J0G
QUANTITY
YQ166150A0J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YQ166150A0J0G
Internal Part NumberEIS-YQ166150A0J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package130
Number of Levels2
Positions Per Level8
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Features-
ColorGreen
Operating Temperature-
Housing Material-
Contact Material - Plating-
Clamp Material - PlatingBrass
Screw Material - PlatingSteel
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YQ166150A0J0G
Related LinksYQ1661, YQ166150A0J0G Datasheet, FFF Distributor
YQ166150A0J0G Details Description
Related parts for YQ166150A0J0G
CONV 20W 24V IN 5V OUT DC-DC SMT datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 31.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 25A 240V datasheet.pdf
NYLN INSL W/INSL GRIP MOISTURE datasheet.pdf
SGE-245-4-0150 00300M SFTY EDGE datasheet.pdf
CONN EDGE .100 49POS HL LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 39PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf