FFF YQ266150A0J0G
YQ266150A0J0G picture photo
Mfg. Part Number
YQ266150A0J0G
Datasheet Download
YQ266150A0J0G.pdf
Availability of YQ266150A0J0G
QUANTITY
YQ266150A0J0G Order Process
Ship out your order
Specifications of YQ266150A0J0G
Internal Part NumberEIS-YQ266150A0J0G
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package75
Number of Levels2
Positions Per Level13
Pitch0.150" (3.81mm)
Mating OrientationHorizontal with Board
Current10A
Voltage300V
Screw Material - PlatingSteel
Torque - Screw0.2 Nm (1.7 Lb-In)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)YQ266150A0J0G
Related LinksYQ2661, YQ266150A0J0G Datasheet, FFF Distributor
YQ266150A0J0G Details Description
Related parts for YQ266150A0J0G
FIXED IND 10MH 89MA 22 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH LIMIT SPDT 5A ROLLR LEVER datasheet.pdf
RES 1.75K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
2810-25 CUT-OFF PUNCH datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 4SMD datasheet.pdf
SOLIS R HR 22-16 1/4 NIPL datasheet.pdf
COUPLER 6 DB 1-4GHZ datasheet.pdf
TFIT POLY MOLDED P datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 SKT RECP datasheet.pdf
50 mA Switched Capacitor Voltage Boost with Regulated Output IC datasheet.pdf