Vishay/Beyschlag Z35092236809J6BC10
Z35092236809J6BC10 picture photo
Mfg. Part Number
Z35092236809J6BC10
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 68 OHM 6W 5% AXIAL
Datasheet Download
Z35092236809J6BC10.pdf
Availability of Z35092236809J6BC10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
Z35092236809J6BC10 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z35092236809J6BC10
Internal Part NumberEIS-Z35092236809J6BC10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesZ300-C
PackagingCut Tape (CT)
Resistance (Ohms)68
Tolerance±5%
Power (Watts)6W
CompositionWirewound
FeaturesFlame Retardant Coating, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 250°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.343" Dia x 0.878" L (8.70mm x 22.30mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z35092236809J6BC10
Related LinksZ35092236, Z35092236809J6BC10 Datasheet, Vishay/Beyschlag Distributor
Z35092236809J6BC10 Details Description
Related parts for Z35092236809J6BC10
WIRE SADDLE ROUND NATURAL datasheet.pdf
RES 2.94M OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC GATE AND 2CH 2-INP 8-DSBGA datasheet.pdf
IC FLOW CTRL 36BIT 256-BGA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 24V OUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 32POS STR 3.5MM datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 200MA 1.8 OHM datasheet.pdf