Vishay Semiconductor/Diodes Division Z4KE150HE3/54
Z4KE150HE3/54 picture photo
Mfg. Part Number
Z4KE150HE3/54
Brief Description
DIODE ZENER 150V 1.5W DO204AL
Datasheet Download
Z4KE150HE3/54.pdf
Availability of Z4KE150HE3/54
QUANTITY
Z4KE150HE3/54 Order Process
Ship out your order
Specifications of Z4KE150HE3/54
Internal Part NumberEIS-Z4KE150HE3/54
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)150V
Tolerance±10%
Power - Max1.5W
Impedance (Max) (Zzt)1000 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 108V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)Z4KE150HE3/54
Related LinksZ4KE15, Z4KE150HE3/54 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
Z4KE150HE3/54 Details Description
Related parts for Z4KE150HE3/54
FIXED IND 12UH 1A 130 MOHM SMD datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPDT 16TQFN datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM SNAP-IN IEC 6A datasheet.pdf
DIODE SBR 200V 1A POWERDI123 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
CARD GUIDE VERT 3.5X0.076" BLK datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC SOD123 datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20% 35V AXIAL datasheet.pdf
Q50L NAT HS 16.14" Q TIE datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 50V 1A DO204AL datasheet.pdf