Mallory Sonalert Products ZA016MDDT7
ZA016MDDT7 picture photo
Mfg. Part Number
ZA016MDDT7
Brief Description
BUZZER 6-16VDC 75-85DB PNL
Datasheet Download
ZA016MDDT7.pdf
Availability of ZA016MDDT7
QUANTITY
ZA016MDDT7 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA016MDDT7
Internal Part NumberEIS-ZA016MDDT7
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3450 Hz Fast Warble
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range6 ~ 16V
Frequency3.3kHz
Operating ModeWarble, Fast
Sound Pressure Level75dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H