Mallory Sonalert Products ZA028LDFP1
ZA028LDFP1 picture photo
Mfg. Part Number
ZA028LDFP1
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZ PIEZO CIRC 30.70MM PANEL
Datasheet Download
ZA028LDFP1.pdf
Availability of ZA028LDFP1
QUANTITY
ZA028LDFP1 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA028LDFP1
Internal Part NumberEIS-ZA028LDFP1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Pulse
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Standard Package1
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesZA
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated-
Voltage Range16 ~ 28V
Frequency3.3kHz
Operating ModePulse, Fast
Sound Pressure Level85dB @ 16V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypePanel Mount
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA028LDFP1
Related LinksZA028, ZA028LDFP1 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA028LDFP1 Details Description
Related parts for ZA028LDFP1
CONN FPC 36POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 35A DPAK datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 1.2-20 UNF-2A 4.5V datasheet.pdf
SUB-MINIATURE SNAP ACTING SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 24A 1.05 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 16.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.32M OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC SERIALIZER VIDEO DGTL 44-PQFP datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 580MA 300 MOHM datasheet.pdf