Mallory Sonalert Products ZA048MASU2
ZA048MASU2 picture photo
Mfg. Part Number
ZA048MASU2
Brief Description
BUZZER 28-48VAC 85-95DB PNL MNT
Datasheet Download
ZA048MASU2.pdf
Availability of ZA048MASU2
QUANTITY
ZA048MASU2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZA048MASU2
Internal Part NumberEIS-ZA048MASU2
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesSonalert 22mm Panel Alarm Series
Sound File3300 Hz Fast Speed Up
Featured Product22 mm Panel Alarm ZA Series
3D Model22mm.igs22mm.stp22mm.sat
Voltage - Rated-
Voltage Range28 ~ 48V
Frequency3.3kHz
Operating ModeSpeed Up, Fast
Sound Pressure Level75dB @ 28V, 61cm
Current - Supply40mA
Operating Temperature-30°C ~ 50°C
TerminationTerminal Block
Size / Dimension30.7mm Dia x 43.4mm H
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZA048MASU2
Related LinksZA048, ZA048MASU2 Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ZA048MASU2 Details Description
Related parts for ZA048MASU2
CONN EDGECARD 12POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
IC ADC 10BIT 300KSPS 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL SPST 16SOIC datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 60A 1000W datasheet.pdf
IC SDRAM 512MBIT 143MHZ 90BGA datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
MOTOR TIMER 24HR SPST-NO FLUSH datasheet.pdf
CAP CER 20PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER DL R/A GOLD 20POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
PNL MNT 110V YELLOW 5MM datasheet.pdf