TE Connectivity Raychem Cable Protection ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4
ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4 picture photo
Mfg. Part Number
ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4
Brief Description
HEAT SHRINK MARKERS 9.5MM
Datasheet Download
ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4.pdf
Availability of ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4
QUANTITY
ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4
Internal Part NumberEIS-ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4
Standard Package1,000
SeriesZHD-SCE
Packaging1000 per Pkg
Label TypeHeat Shrinkable
Label Size0.38" x 1.97" (9.5mm x 50.0mm)
ColorYellow
MaterialPolyolefin (PO), Diesel Resistant, Flame Retardant, Halogen Free, Irradiated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4
ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4 Details Description
Related parts for ZHD-SCE-1K-9.5-50-S1-4
CONN RECEPT PIN .015-.025" .125" datasheet.pdf
ADHESIVE MNT CLIP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 600V 60A CHASSIS datasheet.pdf
SW LIMIT SPDT 10A ROLLR LEVER datasheet.pdf
TRANS RF NPN 12V 80MA TSFP-3 datasheet.pdf
RES 511 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP FILM UF 5% 600VDC RADIAL datasheet.pdf