Maxim Integrated ZLP32300H4804G
ZLP32300H4804G picture photo
Mfg. Part Number
ZLP32300H4804G
Manufacturer
Product Category
Embedded - Microcontrollers
Brief Description
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 4K 48SSOP
Datasheet Download
ZLP32300H4804G.pdf
Availability of ZLP32300H4804G
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZLP32300H4804G Order Process
Ship out your order
Specifications of ZLP32300H4804G
Internal Part NumberEIS-ZLP32300H4804G
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2 (1 Year)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesLead (SnPb) Finish for COTS
Long-Term Supply Program
Design ResourcesDevelopment Tool Selector
Standard Package30
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - Microcontrollers
SeriesCrimzon™ ZLP
PackagingTube
Core ProcessorZ8
Core Size8-Bit
Speed8MHz
Connectivity-
PeripheralsBrown-out Detect/Reset, HLVD, POR, WDT
Number of I/O32
Program Memory Size4KB (4K x 8)
Program Memory TypeOTP
EEPROM Size-
RAM Size237 x 8
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)2 V ~ 3.6 V
Data Converters-
Oscillator TypeInternal
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case48-BSSOP (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package48-SSOP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZLP32300H4804G
Related LinksZLP3230, ZLP32300H4804G Datasheet, Maxim Integrated Distributor
ZLP32300H4804G Details Description
Related parts for ZLP32300H4804G
BOX ALUM UNPAINTED 2.94"LX3.13"W datasheet.pdf
IC DGTL POT 10/30K 2CH 16TSSOP datasheet.pdf
LED GRN DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.12UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 15A 24VDC PUSH-PULL datasheet.pdf