Vishay Semiconductor/Diodes Division ZMY68-GS18
ZMY68-GS18 picture photo
Mfg. Part Number
ZMY68-GS18
Brief Description
DIODE ZENER 68V 1W DO213AB
Datasheet Download
ZMY68-GS18.pdf
Availability of ZMY68-GS18
QUANTITY
ZMY68-GS18 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZMY68-GS18
Internal Part NumberEIS-ZMY68-GS18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)68V
Tolerance±5%
Power - Max1W
Impedance (Max) (Zzt)130 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr500nA @ 51V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZMY68-GS18
Related LinksZMY68, ZMY68-GS18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
ZMY68-GS18 Details Description
Related parts for ZMY68-GS18
TRIMMER 20K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
INLET IEC320 C14 SNAP 4.8MM TERM datasheet.pdf
IC FILTER LOWPASS PROG 24-DIP datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN 28V CYLINDER datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS CBL MNT PIN datasheet.pdf
A22TK-2RR-21-K03 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 51.1K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf