Vishay Semiconductor/Diodes Division ZPY4V3-TAP
ZPY4V3-TAP picture photo
Mfg. Part Number
ZPY4V3-TAP
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 1.3W DO41
Datasheet Download
ZPY4V3-TAP.pdf
Availability of ZPY4V3-TAP
QUANTITY
ZPY4V3-TAP Order Process
Ship out your order
Specifications of ZPY4V3-TAP
Internal Part NumberEIS-ZPY4V3-TAP
PackagingTape & Box (TB)
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max1.3W
Impedance (Max) (Zzt)4 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature175°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ZPY4V3-TAP
Related LinksZPY4V, ZPY4V3-TAP Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
ZPY4V3-TAP Details Description
Related parts for ZPY4V3-TAP
RES SMD 732 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLT 2.3V ODRN 4SOP datasheet.pdf
HDR STR SR .100 DP datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 64LGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf