Zetex Semiconductors ZRT062C2
ZRT062C2 picture photo
Mfg. Part Number
ZRT062C2
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
6.2V LOW POWER PRECISION REFERENCE SOURCE IC
Datasheet Download
ZRT062C2.pdf
Availability of ZRT062C2
QUANTITY
ZRT062C2 Order Process
Ship out your order
Specifications of ZRT062C2
Internal Part NumberEIS-ZRT062C2
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZRT062C2 today.
SeriesZRT062
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZRT062C2
Alternative Part (Replacement)EIS-ZRT062C2
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZRT0, ZRT062C2 Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZRT062C2 Details Description
Related parts for ZRT062C2
RES 0.5 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 333MHZ 165FBGA datasheet.pdf
RES SMD 32K OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 50UF 5% 330VAC QC TERM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 1 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
HDI RECP HSG 4 ROW 88 POS datasheet.pdf
TV 53C 53#20 PIN RECP datasheet.pdf
CTV 46C MIXED PIN J/N RECP datasheet.pdf
IND 1UH 20% SMD datasheet.pdf