Zetex Semiconductors ZXTP25100BFH
ZXTP25100BFH picture photo
Mfg. Part Number
ZXTP25100BFH
Manufacturer
Product Category
ZETEX IC
Brief Description
100V, SOT23, PNP medium power transistor IC
Datasheet Download
ZXTP25100BFH.pdf
Availability of ZXTP25100BFH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ZXTP25100BFH Order Process
Ship out your order
Specifications of ZXTP25100BFH
Internal Part NumberEIS-ZXTP25100BFH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by ZETEX
Delivery TimeIn stock, ship ZXTP25100BFH today.
SeriesZXTP25
Marking / SymbolEmail us
Voltage - Supply-
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount
PackagingTape and Reel / Tube
SPQ (Standard Package Quantity)1
MOQ1 Piece
ApplicationIndustrial or Military for ZXTP25100BFH
Alternative Part (Replacement)EIS-ZXTP25100BFH
Country of OriginUSA / TAIWAN / Philippines
Weight0.001KG
Additional ServicesProgramming, tape or any other services you need
DistributorExcellent Integrated System LIMITED
ZETEX Product CategoryPOWER IC, Regulators, DIODEs, Transistors
Related LinksZXTP25, ZXTP25100BFH Datasheet, Zetex Semiconductors Distributor
ZXTP25100BFH Details Description
Related parts for ZXTP25100BFH
DIODE ZENER 5.6V 300MW SMT3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 4.1V SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A GOLD SMD datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC CHRGR/CTRLR/LDO 40TQFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf