AVX Corporation 04023A150GAT2A
04023A150GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04023A150GAT2A
Brief Description
CAP CER 15PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
04023A150GAT2A.pdf
Availability of 04023A150GAT2A
QUANTITY
04023A150GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04023A150GAT2A
Internal Part NumberEIS-04023A150GAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance15pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04023A150GAT2A
Related Links04023A1, 04023A150GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04023A150GAT2A Details Description
Related parts for 04023A150GAT2A
MOSFET N-CH 100V 170MA SOT-23 datasheet.pdf
RES 8.2M OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC CRIMZON Z8 MCU OTP 16K 20SSOP datasheet.pdf
IC DIGITAL VIDEO ENCODER 156LBGA datasheet.pdf
SW PLUNGER SPDT 25A SCREW 125V datasheet.pdf
RES 140 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf
CAP TRIM 1-8.5PF 250V THRU HOLE datasheet.pdf