AVX Corporation 04025A3R9BAT2A
04025A3R9BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
04025A3R9BAT2A
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
04025A3R9BAT2A.pdf
Availability of 04025A3R9BAT2A
QUANTITY
04025A3R9BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 04025A3R9BAT2A
Internal Part NumberEIS-04025A3R9BAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.56mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04025A3R9BAT2A
Related Links04025A3, 04025A3R9BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
04025A3R9BAT2A Details Description
Related parts for 04025A3R9BAT2A
CONN FFC FPC TOP 15POS 1MM R/A datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN TAB HSG 4POS .250 YELLOW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 270DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPST 22A QC datasheet.pdf
OSC XO 75.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf