Littelfuse 04411.25WR
04411.25WR picture photo
Mfg. Part Number
04411.25WR
Manufacturer
Product Category
Fuses
Brief Description
FUSE BOARD MNT 1.25A 32VDC 0603
Datasheet Download
04411.25WR.pdf
Availability of 04411.25WR
QUANTITY
04411.25WR Order Process
Ship out your order
Specifications of 04411.25WR
Internal Part NumberEIS-04411.25WR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilyFuses
Series441
PackagingTape & Reel (TR)
Fuse TypeBoard Mount (Cartridge Style Excluded)
Current Rating1.25A
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC32V
Response TimeFast
Package / Case0603 (1608 Metric)
Mounting TypeSurface Mount
Breaking Capacity @ Rated Voltage-
Melting I²t-
Approvals-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Color-
Size / Dimension0.061" L x 0.033" W x 0.020" H (1.54mm x 0.85mm x 0.50mm)
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)04411.25WR
Related Links04411, 04411.25WR Datasheet, Littelfuse Distributor
04411.25WR Details Description
Related parts for 04411.25WR
RES ARRAY 9 RES 68 OHM 10SIP datasheet.pdf
ASSEMBLY RECEPT 3POS WATERPROOF datasheet.pdf
IC DEMODULATOR QUADRATURE 16-QFN datasheet.pdf
IC DAC 8BIT QUAD W/BUFF 16-TSSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 250 OHM 10% 10W datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 2/0AWG #1/2 datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 120mA 24-DIP datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 4A 250VAC 125VDC datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 8.5NS 100TQFP datasheet.pdf
CA FO LC RED LC ZIPCORD 62.5 ORN datasheet.pdf
RES 365 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FILTER 10.7MHZ 280KHZ BAND RADIA datasheet.pdf