AVX Corporation 06031A9R1D4T2A
06031A9R1D4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06031A9R1D4T2A
Brief Description
CAP CER 9.1PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031A9R1D4T2A.pdf
Availability of 06031A9R1D4T2A
QUANTITY
06031A9R1D4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031A9R1D4T2A
Internal Part NumberEIS-06031A9R1D4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031A9R1D4T2A
Related Links06031A9, 06031A9R1D4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031A9R1D4T2A Details Description
Related parts for 06031A9R1D4T2A
TRANSFORMER AUDIO 48CT/3.2 IMPED datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC TRANSCVR BIDIR 16BIT 48TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS R/A 5MM datasheet.pdf
GSP2 APPLIANCE INLET 15A 70 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
RES SMD 5.1 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf