AVX Corporation 06031U270KAT2A
06031U270KAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031U270KAT2A
Brief Description
CAP CER 27PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031U270KAT2A.pdf
Availability of 06031U270KAT2A
QUANTITY
06031U270KAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031U270KAT2A
Internal Part NumberEIS-06031U270KAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031U270KAT2A
Related Links06031U2, 06031U270KAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031U270KAT2A Details Description
Related parts for 06031U270KAT2A
IC MONITOR TXRX OPTICAL 25-BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT 2MM datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 30POS .100 GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 0.039UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
LED T1 MODULE HE GRN GRN LENS datasheet.pdf
RES 0.143 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM L-TAB datasheet.pdf
CAP TANT POLY 39UF 60V AXIAL datasheet.pdf
34POS SOCKET OPEN NO S/R datasheet.pdf
SW MINI SPST-NO DR PLUNGER 125V datasheet.pdf