AVX Corporation 06031U680GAT2A
06031U680GAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06031U680GAT2A
Brief Description
CAP CER 68PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
06031U680GAT2A.pdf
Availability of 06031U680GAT2A
QUANTITY
06031U680GAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06031U680GAT2A
Internal Part NumberEIS-06031U680GAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
SeriesU
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06031U680GAT2A
Related Links06031U6, 06031U680GAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06031U680GAT2A Details Description
Related parts for 06031U680GAT2A
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 1.5A 16TSSOP datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX9939 datasheet.pdf
FUSE SEMI CONDUCTOR 700VAC 500A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 400VAC Y5P RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
MINITEK SHRD HDR RA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 384KB FLASH 100LGA datasheet.pdf
LED XLAMP XH-P70 WHITE SMD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 275V RADIAL datasheet.pdf