AVX Corporation 06032U2R7CAT2A
06032U2R7CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06032U2R7CAT2A
Brief Description
CAP CER 2.7PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
06032U2R7CAT2A.pdf
Availability of 06032U2R7CAT2A
QUANTITY
06032U2R7CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06032U2R7CAT2A
Internal Part NumberEIS-06032U2R7CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.060" L x 0.030" W (1.52mm x 0.76mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.036" (0.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06032U2R7CAT2A
Related Links06032U2, 06032U2R7CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06032U2R7CAT2A Details Description
Related parts for 06032U2R7CAT2A
IC REG LDO ADJ 7.5A 5SPAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 13.3A IPAK datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 22POS SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf