AVX Corporation 06033A220CAT2A
06033A220CAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A220CAT2A
Brief Description
CAP CER 22PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A220CAT2A.pdf
Availability of 06033A220CAT2A
QUANTITY
06033A220CAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A220CAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A220CAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A220CAT2A
Related Links06033A2, 06033A220CAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A220CAT2A Details Description
Related parts for 06033A220CAT2A
CONN HDI RECPT 280POS 4ROW GOLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 2W DO204AL datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
RES 14.2K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
FERRITE CHIP 220 OHM 0402 datasheet.pdf
TOOL REMOVAL 20 GA IMPACT datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
OSCILLATOR SO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf