AVX Corporation 06033A4R3BAT2A
06033A4R3BAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A4R3BAT2A
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A4R3BAT2A.pdf
Availability of 06033A4R3BAT2A
QUANTITY
06033A4R3BAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A4R3BAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A4R3BAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A4R3BAT2A
Related Links06033A4, 06033A4R3BAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A4R3BAT2A Details Description
Related parts for 06033A4R3BAT2A
TRANS NPN 100V 2A SOT223-4 datasheet.pdf
Crystal 6.1440MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY FRLK BREAK 6POS datasheet.pdf
CAP TANT 0.56UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 2MM T/H R/A datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
POWER SUPPLY 250W 24V DIN RAIL datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf