AVX Corporation 06033A5R0DAT2A
06033A5R0DAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033A5R0DAT2A
Brief Description
CAP CER 5PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
06033A5R0DAT2A.pdf
Availability of 06033A5R0DAT2A
QUANTITY
06033A5R0DAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033A5R0DAT2A
Internal Part NumberEIS-06033A5R0DAT2A
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesComponent Solutions for Smart Meter Applications
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033A5R0DAT2A
Related Links06033A5, 06033A5R0DAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033A5R0DAT2A Details Description
Related parts for 06033A5R0DAT2A
RELAY REED SPST 500MA 12V datasheet.pdf
IC MPU MPC8XX 50MHZ 357BGA datasheet.pdf
IC LED Driver Linear 80mA Backlight 32-VQFN (5x5) datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 16"W datasheet.pdf
SENSOR TEMP I2C/SMBUS 8TSSOP datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 4.42KV TRANS 6DIP datasheet.pdf
MOD TXRX DFB 8CH CWDM SFP FEC datasheet.pdf
ANTENNA GPS TNC FEMALE 40DB datasheet.pdf
CAP CER 0.039UF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf