AVX Corporation 06033E223ZAT2A
06033E223ZAT2A picture photo
Mfg. Part Number
06033E223ZAT2A
Brief Description
CAP CER 0.022UF 25V Z5U 0603
Datasheet Download
06033E223ZAT2A.pdf
Availability of 06033E223ZAT2A
QUANTITY
06033E223ZAT2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06033E223ZAT2A
Internal Part NumberEIS-06033E223ZAT2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientZ5U
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature10°C ~ 85°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06033E223ZAT2A
Related Links06033E2, 06033E223ZAT2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06033E223ZAT2A Details Description
Related parts for 06033E223ZAT2A
IC OCTAL TRANSPAR D 3ST 20-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 43.2K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC COUNTER/DIVIDER OCT 16-TSSOP datasheet.pdf
T-BEAM 25M RELAY TMR 600V CABLE datasheet.pdf
Connector Plug USB - micro B 2.0 5 Position Free Hanging (In-Line) datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 2A 78 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4 POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
LED PERMA LIGHT CLEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
KC-01651ELWH005 datasheet.pdf
CABLE ASSEMBLY HEADER WTB 14POS datasheet.pdf