AVX Corporation 06035A221J4T2A
06035A221J4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A221J4T2A
Brief Description
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A221J4T2A.pdf
Availability of 06035A221J4T2A
QUANTITY
06035A221J4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A221J4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A221J4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A221J4T2A
Related Links06035A2, 06035A221J4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A221J4T2A Details Description
Related parts for 06035A221J4T2A
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 400MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES SMD 23.7 OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
SR BTS PC RA 8 ASY EV datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.3V 3W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf