AVX Corporation 06035A5R0C4T2A
06035A5R0C4T2A picture photo
Mfg. Part Number
06035A5R0C4T2A
Brief Description
CAP CER 5PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
06035A5R0C4T2A.pdf
Availability of 06035A5R0C4T2A
QUANTITY
06035A5R0C4T2A Order Process
Ship out your order
Specifications of 06035A5R0C4T2A
Internal Part NumberEIS-06035A5R0C4T2A
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive
RatingsAEC-Q200
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)06035A5R0C4T2A
Related Links06035A5, 06035A5R0C4T2A Datasheet, AVX Corporation Distributor
06035A5R0C4T2A Details Description
Related parts for 06035A5R0C4T2A
CONN FFC TOP 32POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 8NS 119BGA datasheet.pdf
CONN SAFEWAY 50A 3P4W 250V/3PH datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 9 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN HEADER 64POS T/H datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19F M28 datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S BY RECP WC datasheet.pdf
330UF 10V 6,3X11MM 85C 2500H datasheet.pdf