API Delevan 0603R-12NG
0603R-12NG picture photo
Mfg. Part Number
0603R-12NG
Brief Description
FIXED IND 12NH 700MA 130 MOHM
Datasheet Download
0603R-12NG.pdf
Availability of 0603R-12NG
QUANTITY
0603R-12NG Order Process
Ship out your order
Specifications of 0603R-12NG
Internal Part NumberEIS-0603R-12NG
Material - CoreCeramic
Inductance12nH
Tolerance±2%
Current Rating700mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)130 mOhm Max
Q @ Freq35 @ 250MHz
Frequency - Self Resonant4GHz
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test250MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm)
Height - Seated (Max)0.040" (1.02mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0603R-12NG
Related Links0603R, 0603R-12NG Datasheet, API Delevan Distributor
0603R-12NG Details Description
Related parts for 0603R-12NG
CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER 20-SSOP datasheet.pdf
MICSCOP EYEPCE 10X-20X800-W436 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPST 4A 250V datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS 1MM GOLD SMD datasheet.pdf
RES 82.5 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 3.48M OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 6A datasheet.pdf