Littelfuse 0AGA030.V
0AGA030.V picture photo
Mfg. Part Number
0AGA030.V
Brief Description
FUSE GLASS 30A 32VAC/VDC 1AG
Datasheet Download
0AGA030.V.pdf
Availability of 0AGA030.V
QUANTITY
0AGA030.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0AGA030.V
Internal Part NumberEIS-0AGA030.V
Standard Package50
Category Circuit Protection
FamilyFuses
SeriesAGA
PackagingBulk
Fuse TypeCartridge, Glass
Current Rating30A
Response Time-
Package / Case1AG, 1/4" x 5/8"
Color-
Size / Dimension0.250" Dia x 0.625" L (6.35mm x 15.88mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0AGA030.V
Related Links0AGA, 0AGA030.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0AGA030.V Details Description
Related parts for 0AGA030.V
TERM SOLDER TURRET .094"L datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 10% 100V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 110MA 26.5 OHM datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS INLINE SKT datasheet.pdf
DC DC CONVERTER MIL-COTS datasheet.pdf
CAP FILM 4.7UF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf