Littelfuse 0LMF010.V
0LMF010.V picture photo
Mfg. Part Number
0LMF010.V
Manufacturer
Product Category
Electrical, Specialty Fuses
Brief Description
FUSE INLINE TIME DELAY 300V 10A
Datasheet Download
0LMF010.V.pdf
Availability of 0LMF010.V
QUANTITY
0LMF010.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0LMF010.V
Internal Part NumberEIS-0LMF010.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesLMF
Fuse TypeSlow Blow, Time Lag
Voltage - Rated300VAC
Current10A
Package / CaseIn-Line
Size / Dimension0.610" Dia x 1.820" L (15.49mm x 46.23mm)
Mounting TypeWire Lead
Color-
Operating Temperature-
Melting I²t-
DC Cold Resistance-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0LMF010.V
Related Links0LMF, 0LMF010.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0LMF010.V Details Description
Related parts for 0LMF010.V
IC OTP 4MBIT 100NS 40DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M12-1.0 6G 4-20MA datasheet.pdf
MIC COND ANALOG UNI -46DB datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 35DEG 10POS 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 36POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 65POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP CER 10UF 16V JB 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS WALL MNT PINS datasheet.pdf