Littelfuse 0NLS100.V
0NLS100.V picture photo
Mfg. Part Number
0NLS100.V
Brief Description
FUSE ONE TIME FAST ACT 600V 100A
Datasheet Download
0NLS100.V.pdf
Availability of 0NLS100.V
QUANTITY
0NLS100.V Order Process
Ship out your order
Specifications of 0NLS100.V
Internal Part NumberEIS-0NLS100.V
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5
Category Circuit Protection
FamilyElectrical, Specialty Fuses
SeriesNLS
Fuse TypeFast Acting
Voltage - Rated600VAC, 600VDC
Current100A
Package / CaseCylindrical, Blade Terminals
Size / Dimension1.311" Dia x 5.874" L (33.30mm x 149.20mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)0NLS100.V
Related Links0NLS, 0NLS100.V Datasheet, Littelfuse Distributor
0NLS100.V Details Description
Related parts for 0NLS100.V
ADD-A-RACK ECONOMIZER NON VENT datasheet.pdf
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 11.6KV TRANS 4-DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 5 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 107MA 10.8 OHM datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf