3M 1/2-20-SJ3000-BLK
1/2-20-SJ3000-BLK picture photo
Mfg. Part Number
1/2-20-SJ3000-BLK
Manufacturer
Product Category
Cable Ties and Cable Lacing
Brief Description
RECLOSABLE FSTNR 1/2" X 20FT BLK
Datasheet Download
1/2-20-SJ3000-BLK.pdf
Availability of 1/2-20-SJ3000-BLK
QUANTITY
1/2-20-SJ3000-BLK Order Process
Ship out your order
Specifications of 1/2-20-SJ3000-BLK
Internal Part NumberEIS-1/2-20-SJ3000-BLK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured Product3M - 3M™ Hook and Loop* and Dual Lock™ Reclosable Fasteners
Standard Package1
Category Cables, Wires - Management
FamilyCable Ties and Cable Lacing
SeriesSJ3000
PackagingRoll
Wire/Cable Tie TypeHook and Loop - Strip
Bundle DiameterVariable
Length20.0' (6.10m)
Width0.500" (12.70mm)
Mounting TypeFree Hanging (In-Line)
Tensile Strength31 lbs (14.06 kg)
Features-
MaterialPolypropylene Hook, Polyester Loop
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)1/2-20-SJ3000-BLK
Related Links1/2-20-S, 1/2-20-SJ3000-BLK Datasheet, 3M Distributor
1/2-20-SJ3000-BLK Details Description
Related parts for 1/2-20-SJ3000-BLK
RES SMD 5.6K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 240PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
HDR STR SR.100 GP datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 240VAC 32VDC datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 8BIT 20DIP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 12AWG BLACK 1000' datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CONN SOCKET .4MM 38POS SMD datasheet.pdf
4MM DIY RSTKP BUTTON WHITE datasheet.pdf